Nezařazené

Štúdium techniky

Venovať sa technike znamená pokrok dopredu v automobilovom priemysle, IT smere či iných priemyselných odvetviach. V dnešnej dobe je technický smer radený na popredné priečky v dopyte zamestnancov. O technicky zdatných ľudí je veľký záujem a ponúkané platy sa pohybujú nad priemerom slovenskej mzdy. Študenti takýchto vysokých škôl by mali byť zdatní v matematike, fyzike a chémii. Veľkou výhodou je logické myslenie. Technický smer má u nás veľkú budúcnosť a s touto profesiou sa nestratíte. Ktoré vysoké školy na Slovensku si ale vybrať?

elektronika
 
STU                                                    Elita medzi technickými školami je Slovenská Technická univerzita v Bratislave. Má niekoľko fakúlt ako stavebná, strojárska či architektúra. Na oblasť vedy a techniky je zameraná chemická fakulta. Štúdium na tejto škole je radené medzi najnáročnejšie na Slovensku. Hlavný dôraz sa kladie na Matematiku a Fyziku, ktoré sú na vysokej úrovni. Študenti z chemickej fakulty sú po absolvovaní schopní pracovať v laboratóriách z rôznych odvetví. Na univerzitu prijímajú bez prijímačiek, preto má takmer každý miesto isté.
 
Technická univerzita v Košiciach      Takmer rovnaký spôsob výučby ako na STU je na Technickej univerzite v Košiciach. Bola zriadená pre študentov z východného Slovenska, keďže podobná škola sa v okolí nenachádza. Ide taktiež o ťažké štúdium, na ktoré musí mať človek technické myslenie.

umělá inteligence
 
Fakulta priemyselných technológií    Fakulta priemyselných technológií sa nachádza v Púchove a je súčasťou Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka. Jej hlavným zameraním sú materiály. Študentov pripraví na prácu najmä v automobilovom  a strojárskom priemysle. Preberajú sa vedomosti najmä z oblasti kovov a polymérov. Najmä na strednom Slovensku je rozšírený tento druh priemyslu a o zamestnanie nie je núdza. Na školu sa dostanete taktiež bez prijímačiek, stačí len maturitné vysvedčenie.