Nezařazené

Dvere firmy ALUPROF vás spoľahlivo ochránia pred ohňom

Stavby pred začatím užívania prechádzajú kolaudáciou, pri ktorej sa berie na zreteľ splnenie všetkých platných noriem a predpisov hlavne čo sa týka bezpečnosti použitých materiálov, z ktorých je stavba postavená. Stavbu tvoria mnohé súčasti, napríklad okná, steny či dvere, a práve tieto musia spĺňať protipožiarne parametre.

door-1089560_1920

Takmer do každej miestnosti sa vstupuje dverami, ktoré sa odlišujú spôsobom otvárania a použitým materiálom, z ktorého sú vyrobené. Z projektov stavieb vyplýva, že na vybrané uzávery je potrebné použiť protipožiarne dvere Lmmont, ktoré spĺňajú normy, platné v súčasnosti, a ktoré majú certifikáty z niektorého z renomovaných inštitútov v Nemecku, Poľsku alebo aj na Slovensku. Takéto protipožiarne dvere na trh dodáva firma ALUPROF. Tá ponúka aj riešenia pre všetky druhy protipožiarnych konštrukcií, teda okien, dverí, stien a fasád.

Protipožiarne dvere sa vyrábajú z hliníka, ktorý je odolný proti požiaru, do hliníkového rámu je možné osadiť jednoduché, ale aj hrubšie a ťažšie izolačné sklá. Dvere ponúkajú spoľahlivé riešenie uzáverov s protipožiarnou odolnosťou, každá súčasť dverí musí mať certifikát, ktorý dokazuje splnenie kritérií protipožiarnej ochrany. Súčasťou dverí je sklo, ktoré takisto musí prejsť skúškami u renomovaných výrobcov, a tiež ostatné súčastí dverí, kam patrí napríklad špeciálna ohňovzdorná vložka a podobne.

Poziar

Výrobky spoločnosti ALUPROF sú už súčasťou mnohých stavieb na svete, pretože sú spoľahlivé, kvalitné, dizajnovo prepracované a cenovo prijateľné, hoci práve cena nie je jednotná pre všetky protipožiarne dvere. Vypracovanie cenovej ponuky je potrebné pre každý prvok zvlášť, pretože konečná cena sa odvíja od množstva materiálu, typu a rozmerov dverí, prípadne atypického riešenia alebo nejakých špeciálnych vybavení. Treba sa obrátiť na odborníkov, ktorí sa v tejto problematike dobre orientujú a radi vám poskytnú všetky potrebné informácie.