Business

Možnosti čistenia kanalizácie v Bratislave a jej okolí

Každé kanalizačné potrubie a šachty sa potrebujú raz za čas prečistiť, pričom nezáleží na tom či sa nachádzajú v domácnosti alebo odvádzajú odpadovú vodu z iných priestorov. Aj napriek tomu, že si môžete dávať pozor na to, čo do odpadu splachujete, občas sa môže stať, že sa potrubie upchá. Najväčšou hrozbou, ktorá spôsobuje takéto upchatie sú oleje a mastné zvyšky potravín, ktoré zostávajú nahromadené po stranách potrubia. Na tieto zvyšky sa postupom času lepia ďalšie zbytky nečistôt a vytvára sa tak nahromadená masa, ktorá znemožňuje dobrý priechod vody. Vrátane mastnoty a olejov však môže priechodnosť kanalizačného potrubia ovplyvňovať aj vytváranie vodného kameňa. Stvrdnuté čiastočky rovnako spôsobujú problémy so správnym prietokom odpadovej vody. To, že máte podobný problém si nemusíte najprv ani všimnúť. Jedným z príznakov, ktorý však stojí za zvýšenú pozornosť je spomalený odtok vody. Ak ste si všimli, že vám zle odteká voda, pravdepodobne bude chyba v upchatom kanalizačnom systéme.

voľný odtok vody

K vyriešeniu upchatého potrubia je potrebné zabezpečiť jeho prečistenie. Takéto prečistenie môžete nájsť v ponuke inštalatérskych služieb pod názvom Krtkovanie. Ide o účinný spôsob, ktorým sa dajú akékoľvek zvyšky nečistôt a usadenín ľahko z kanalizácie odstrániť. Túto službu je možné si objednať kdekoľvek na celom Západnom Slovensku.

kanalizačná šachta

Pokiaľ teda potrebujete, môžete si objednať napríklad krtkovanie v Bratislave AB – Krtkovanie a jej blízkom okolí. Metóda čistenia krtkovaním je dostupná pre akékoľvek väčšie či menšie mesto alebo dedinu. To, či ide o kanalizačné potrubie v rodinnom dome alebo komerčných priestoroch nemá na čistiaci proces žiadny vplyv. Čistenie sa môže vykonávať dvomi spôsobmi krtkovania, a to buď prístrojom na základe elektromechanického čistenia, alebo prístrojom s vysokotlakovým čistením. Výber závisí od individuálneho prehodnotenia, avšak obidva spôsoby sú dostatočne efektívne k tomu, aby si dokázali poradiť s akýmkoľvek typom potrubia.