Móda

Nestarnúce rifľové nohavice

Prečo sú stále na výslní?
Kým ešte pred pár desaťročiami sme ich nemohli nosiť, dnes je to vhodný odev aj do práce. Sú pohodlné, veľmi ľahko kombinovateľné. Jeden a ten istý kúsok môžete skombinovať so športovým outfitom alebo si ho vziať do práce, ak mu dodáte punc elegancie. Aj preto sa ich výrobcovia rozhodli dodávať ich v rôznych farbách a štýloch. Stačí nájsť si ten svoj.

džíny

Rifle s vysokým pásom
Mnoho žien si myslí, že nohavice cigaretového strihu s vysokým pásom sa hodia len ultra štíhlej postave. Samozrejme, krásne vyniknú aj na štíhlych dámach, no dámy, ktoré chcú skryť bruško by mali po nich siahať taktiež. Krásne zvýraznia pás a stiahnu bruško tak, aby ste vyzerali štíhlejšie. Preto nezabúdajte, že košeľu alebo tričko si do nich vždy ležérne zastrčte. Voľne zastrčené košeľa v úzkych nohaviciach krásne zvýrazní vašu postavu zvlášť, ak máte pekné krivky.

Pozor na materiál!
Mnohokrát si vyberáme zlé číslo nohavíc, práve kvôli tomu, že zabúdame čítať štítky a nezaujíma nás ich zloženie. Pritom je to dosť podstatná vec.
Nohavice s vysokým obsahom bavlny sa rýchlo roztiahnu, niekedy aj o číslo. Preto voľte radšej menšie číslo. Samozrejme, ak vám sedí a cítite sa v ňom dobre. Po vypratí budú mať znova svoj tvar, avšak rýchlo sa roztiahnu v páse už pri prvom nosení.

rigle

Rifle obsahujúce množstvo elastánu sú veľmi pohodlné. Neroztiahnu a budú držať svoj tvar, no pekne sa prispôsobia postave.
Mommy alebo tzv. boyfriendy sú rifle z klasickej džínsoviny. Tá je tvrdá a dosť neprispôsobivá, preto ich zrejme budete nosiť na úkor svojho komfortu. Vyberte si preto také, pri ktorých vám v páse ostane aspoň centimeter voľného priestoru, aby vás zbytočne pri sadaní a pohybe netlačili.

Výber farby
Pri výbere farby platí, že tmavšie vás zoštíhlia a naopak svetlejšie vám môžu pridať kilá navyše. Netreba sa im však úplne vyhýbať. Aj biele nohavice dobre zvoleného strihu môžu svedčať plnšej postave. Nezabúdajte takisto na šedú alebo rôzne farebné nohavice, ktorými môžete spestriť každý nudný deň. Hitom je výšivka. Treba však mať na pamäti, že menej je niekedy viac.