Muži

Žijeme tu a teraz

Len nedávno sme boli deti. Žili sme si bezstarostný život. Starali sa o nás rodičia a náš najväčší problém bola len škola. Ubehlo to všetko prirýchlo. Vždy som si vravela, nech mám pätnásť a občiansky. Keď som mala osemnásť, bola som rada, že môžem ísť na brigádu a vlastne si robiť čo chcem. Veď už som plnoletá.
Školské časy boli preč a ani neviem ako a ocitla som sa v kolobehu dospelých. Robota, nákup, priatelia, spánok a zase robota. Rýchlo som zistila, že ak si nájdeš zamestnanie, ktoré ťa aj baví je to vlastne výhra.

rodina

Nie veľa ľudí má to šťastie. Ja som vždy chcela robiť s deťmi z detského domova, lenže hneď na začiatku som to vzdala. Prišla mi prihláška z výšky s negatívnou odpoveďou a môj sen sa rozplynul. Možno som pre to mohla urobiť viac. No bola som mladá, neskúsená a robotu som mala. Neľutujem nič, čo som ako mladá zažila. Samá oslava a párty, priatelia a zábava. Výplatu som rozbila na alkohol a rôzne festivaly. Koľkokrát si teraz poviem, že som si radšej mala sporiť. Dospelých som nikdy nepočúvala a robila som si po svojom. Ale na druhej strane to bolo dobré na to, že ma život naučil vstať, keď som neraz padla na hubu. No čo je naozaj v živote dôležité? Každý deň si píšem na papier čo chcem zmeniť, ale nejako moja pevná vôľa stojí v úzadí. Alebo som len lenivá a pohodlná.

Bujarí život a celovíkendové výjazdy niekam za zábavou vás po čase unavia a zistíte, že je to všetko o niečom inom. Odsťahujete sa a zrazu tí kamaráti sú preč. Nemám na mysli tých na sociálnych sieťach, ale skutočných. Mať priateľa, ktorý ti pomôže hoci aj o polnoci je na nezaplatenie. Aj vďaka tomuto zisteniu sa mi priority v živote zmenili a.
Odišli sme aj s priateľom preč z mesta. Potichu sme sa postupne vytratili zo životov ľudí, ktorý vlastne ani nevedia, kedy máte narodeniny.
Zistila som, že strašne málo času som venovala rodine. Starkej, mame, krstnej. Teraz, keď sú niekoľko kilometrov ďaleko som si uvedomila, že práve oni sú ten pilier na ktorom môžem budovať. Ešte nie je neskoro.

tým

Založili sme si svoju rodinu a to bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Naša dcéra mi otvorila oči a som šťastná, že som sa na materstvo dala. Ako sa povie mať zdravé dieťa je všetko na svete. A ešte milujúcu polovičku, ktorá s tebou bude fungovať až do smrti. Ľudia sú v dnešnej dobe zlí, ale vždy som sa snažila správať tak, aké by som chcela zažiť správanie od druhých. Treba začať od seba a potom všetko pôjde ľahšie. Poďakujte sa každé ráno, že ste sa zobudili a žite s úsmevom na tvári. Ja som svoj zmysel života našla a čo vy?