Nezařazené

5 najobľúbenejších bojových umení sveta

Bojové umenia sú populárnym spôsobom ako tráviť svoj voľný čas zmysluplným spôsobom. Pre mnohých sú spôsobom ako sa rozvíjať po fyzickej, mentálne a spirituálnej stránke. Na svete existuje mnoho bojových umení, môžeme povedať, že každá oblasť mala svoje vlastné bojové praktiky. Nie všetky z týchto techník a umení sa zachovali, iné sa zase postupom času pretransformovali a zmenili. Každopádne v súčasnosti existuje pestrá škála bojových štýlov a umení, z ktorých si potenciálny cvičenec dokáže vybrať. V tomto článku vám
predstavujeme 5 najpopulárnejších a najobľúbenejších bojových umení sveta:

bojové umění

1.       Karate– Azda najpopulárnejšie bojové umenie na svete. Populárna kultúra a filmy ako Karate Kid priniesli ešte väčšiu popularitu tomuto bojovému umeniu. Aj napriek svojim odporcom ide o skvelé bojové umenie, ktoré si vyžaduje mnoho disciplíny a času. Reflexy a ich rozvoj sú veľkou časťou Karate.

2.       Taekwondo – Žiadne bojové umenie nedisponuje tak sofistikovanými technikami kopov ako je tomu pri taekwonde. Na rozdiel od väčšiny bojových umení je v taekwonde dôraz práve na techniky nôh a ručné techniky hrajú druhé husle. Popularita taekwonda ešte vzrástal potom čo bolo prijaté medzi olympijské športy.

3.       Muay Thai – Tiež známy ako thajský box je podobný ako kickbox. Rozdielom je, že sú povolené útoky na spodnú časť tela a taktiež údery lakťom a kolenom.

4.       Jujitsu – Starodávna forma boja samurajov sa špecializuje na rôzne formy pák. Ide o voľný sebaobranný štýl, ktorý sa neustále vyvíja. Jujitsu je veľmi efektívne bojové umenie, ktoré sa učia aj ozbrojené zložky.

karate

5.       Judo – Umenie práce s ťažiskom a vychyľovaním súpera z rovnováhy. Judo je skvelé bojové umenie tešiace sa vysokej popularite na celom svete. Na vysokých úrovniach je Judo veľmi efektívne a v rámci sebaobrany môže mať až devastujúce účinky.