Nezařazené

Zbieranie autogramov ako koníček

Niektoré koníčky vás možno zaujmú a druhé pre vás budú absolútne neatraktívne. Isté však je, že čas sa dá tráviť skutočne rôzne. A je len na vás, ako sa k tomu postavíte. Vedeli ste napríklad, že medzi koníčky nepatria len bežné veci, ako je športovanie? Každá jedna aktivita, ktorú vývíjate a ktorá vás baví patrí medzi hobby. Napríklad aj také zberateľstvo. A verte tomu, že zbierať sa dá naozaj čokoľvek. Napríklad aj podpisy známych osobností.

míč
 
Zberateľstvo podpisov je skutočne veľmi náročné. Nielen, že potrebujete veľmi veľa trpezlivosti, ale finančne to tiež nie je úplne jednoduché.
 
Každý, kto by chcel zbierať podpisy ráta s tým, že sa mu všetky postupne vrátia. Nuž, povedzme si úprimne, takto to určite nefunguje. V prvom rade si musíte rozmyslieť, na čo sa chcete zamerať. Ak vám nezáleží na tom, od koho budete mať autogram, máte to oveľa jednoduchšie. No ak by ste chceli niekoho originálneho, musíte rátať s tým, že sa k nemu možno nikdy nedopracujete. Amerického herca nemáte šancu stretnúť niekde na ulici, takže jediná šanca, ktorú máte, je napísať mu. A vtedy sa začne celý proces, ktorý môže trvať skutočne dlho.
 
V prvom rade si musíte na internete nájsť adresu, na ktorú môžete list poslať. Najlepšie je hneď niekoľko zdrojov, pretože adresy hercov (nie ich reálne ale poboxy) sa neustále menia.

maska
 
Keď ste na internete zistili, kam môžete poslať list, musíte si veľmi dobre rozmyslieť, ako to spravíte. Najideálnejšie je, keď nečakáte, že vám herec alebo spevák pošle podpísanú kartu. Ak sa chcete poistiť, najlepšie je, keď pošlete vlastné fotografie, ktoré si necháte vyvolať. Okrem toho je najideálnejšie poslať aj obálku s vlastnou adresou (v niektorých prípadoch aj so známkou), aby ste to čo najviac uľahčili. potom už stačí, keď len čakáte. Ak máte trpezlivosť, určite sa to vyplatí. Budete mať podpis od niekoho, koho obdivujete.