Nezařazené

Ako nabudiť libido prírodnou cestou

Ak máte málo alebo žiadnu chuť na sex, určite nie ste sám. Skvelou správou je, že existuje veľa prírodných prostriedkov na zvýšenie libida a môžete začať zvyšovať svoju sexuálnu túžbu už dnes.

pár

Chce to samozrejme nejaké zmeny v životnom štýle. Napríklad znížiť úroveň stresu, zlepšiť spánok, pridať prírodné afrodiziakálne produkty do vašich jedál, znížiť nadváhu alebo sa začať viac pohybovať. Ak zmenu neurobíte, dopracujete sa k impotencii:.

U mužov je v skutočnosti úplne normálne postupné znižovanie libida, ktoré súvisí s vekom. Každý muž je však iný a nie je žiadnou výnimkou ak má muž túžbu po sexe aj vo veku 60 až 70 rokov. Medzi možné príčiny poklesu môže patriťpokles mužských pohlavných hormónov spôsobený endokrinnou poruchou alebo spánkovou apnoe.

Nízka túžba u žien má podstatne viac príčin. Medzi bežné patria problémy vo vzťahu k sexuálnemu partnerovi, sociokultúrne vplyvy (pracovný stres, mediálne obrazy sexuality) plus zdravotné ťažkosti akými sú endometrióza alebo problémy zo štítnou žľazou.

romantika

Aké sú teda potraviny alebo potravinové doplnky, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť vaše libido?
Tu je príklad:

Prírodné afrodiziaká– figy, banány a avokádo sú ovocím, ktoré je doslova nabité vitamínmi a minerálmi, zlepšujúcimi a podporujúcimi prietok krvi do pohlavných orgánov

Potraviny s vysokým obsahom vitamínu C– vitamín C v prírodnej forme zlepšuje prietok krvi do orgánov preto je vhodné ho konzumovať na dennej báze, tento vitamín je špecificky prepojený zo zdravším ženským libidom. Preto neuškodí ak si častejšie dáte brokolicu, pomaranče, alebo červenú papriku.

Potraviny bohaté na železo– najmä pre ženy môže mať strava s nízkym obsahom železa negatívny vplyv na sexuálnu túžbu. Doprajte si preto každý deň čerstvú tmavozelenú zeleninu ako je kel, špenát alebo rukola, ktorú môžete kombinovať s hovädzím mäsom z dobytka kŕmeného trávou.

večeře

Para orechy alebo mandle– oba typy orechov sú bohaté na zinok, selén a vitamín E, ktoré zohrávajú nezastupiteľnú úlohu pri udržiavaní normálnej hladiny testosterónu.

Horká čokoláda– pravidelná konzumácia kvalitnej horkej čokolády s nízkym obsahom cukru vedie k uvoľňovaniu fenyletylamínu a serotonínu, látkam zlepšujúcim náladu