Nezařazené

Chce to trpezlivosť a pevnú vôľu

Veľa tých, ktorí sa už stretli s diétovaním a chudnutím sa určite zhodne na tom, že najťažšie je prekonať samého seba. Človek je tvor pohodlný a len ťažko sa mu vystupuje z jeho komfortnej zóny a ide „proti sebe“, proti svojim zaužívaným zvykom či lepšie povedané zlozvykom. Ak chcete so sebou naozaj niečo urobiť a zbaviť sa prebytočných kilogramov nastálo, je potrebná radikálna zmena. Nie, nejde len o pár dní alebo týždňov hladovania, kedy si budete odopierať všetky slasti z jedenia, obmedzíte cukry a tuky a po tom, ako sa vám podarí pár kilogramov zhodiť, sa jednoducho vrátite k starému spôsobu života a stravovania.

brokolice
Ak chcete naozaj zmeniť svoj zovňajšok, musíte zmeniť svoje „ja“ natoľko, že budete aj inak myslieť. Jedlo už nebude prvá vec, ktorá vám napadne po tom, ako ráno otvoríte oči. Tajomstvo úspechu spočíva v radikálnej zmene jedálnička, ktorý si osvojíte natoľko, že už pre vás nebude existovať žiaden iný. Zdravá strava a životný štýl, ktorého samozrejmou súčasťou bude aj pravidelný pohyb a športovanie bude potom pre vás tak samozrejmé, ako ranné čistenie zubov. Ak sa postupne dostanete do tejto fázy, vedzte, že svoj nekonečný boj s kilogramami, ktoré vás trápili nielen na tele, ale aj na duši, máte vyhraný.

Začiatky sú ťažké
Asi najťažšie na tom všetko je odhodlať sa začať a vydržať prvé dni, či týždne. Ak vás ale neustále prenasleduje hlad a myšlienky ubiehajú za predstavami o jedle, je veľmi ťažké zaťať sa a vydržať. Vtedy mnohí siahajú po rôznych preparátoch, ktoré im majú pomôcť prekonať túto prvú namáhavú etapu chudnutia. Niektoré prípravky sa dajú jednoducho kúpiť v lekárni či v špecializovaných obchodoch, niektoré, ako napríklad liek Adipex,, vám môže po dohovore predpísať váš lekár. Treba ale mať na pamäti, že tieto preparáty treba brať veľmi opatrne a s rozumom.

léky

Väčšinou majú za úlohu zrýchlenie spaľovania tukov a vyvolanie nechuti do jedla. Ak sa ale ich užívanie preženie, môžu sa objaviť aj nežiadúce účinky, ktoré môžu prerásť až do porúch príjmu potravy a diagnóz ako anorexia a bulímia, ktoré so zdravým chudnutím nemajú nič spoločné. Ak sa teda odhodlávate na to, že začnete s chudnutím, najlepšie by bolo zvládnuť to bez akýchkoľvek podporných prostriedkov. Ak sa ich predsa len rozhodnete vyskúšať, malo by to byť pod dohľadom lekára alebo profesionálneho trénera či výživového poradcu.