Móda

Ako si vybrať náušnice podľa tvaru Vašej tváre

Pri výbere lichotivých náušníc hrá tvar Vašej tváre dôležitú rolu. Vďaka správnym náušniciam opticky vylepšíte proporcie svojej tváre.
Hlavné typy, na ktoré delíme tváre sú: oválna, štvorcová, okrúhla, srdcovitá, hruškovitá a tvar diamantu.žena visiace náušnice.jpg
 
1. Oválna tvár.
Ak máte oválnu tvár, blahoželáme, máte ideálny tvar, ku ktorému sa hodí každý typ náušníc.  Visiace náušnice, malé jednoduché napichovačky, alebo výrazné masívne kúsky, je len na Vás, aké si vyberiete.
 
2. Štvorcová tvár.
Ak je Vaša tvár štvorcová, vyhľadávajte náušnice okrúhleho tvaru. Skúsiť môžete napríklad klasické tenké kruhové náušnice, ak máte radšej výraznejšie kúsky, siahnite po hrubších, poprípade farebných kruhoch. Ak preferujete visiace náušnice, vyberajte radšej kratšie. Vyhnite sa náušniciam siahajúcim na úroveň hrany sánky, zbytočne by zvýraznili hranatosť Vašej tváre.
 
3.Okrúhla tvár.
V prípade okrúhlej tváre siahnite po náušniciach hranatého tvaru. Ak preferujete visiace náušnice, vyberajte si tenké a dlhé, aby Vašu tvár opticky zúžili a predĺžili. Vyhýbajte sa kruhovým náušniciam, s nimi by Vaša tvár pôsobila ešte okrúhlejšie.
 dievča s náušnicami.jpg
4. Srdcovitá tvár.
Ak máte srdcovitú tvár, jej najširším miestom je čelo. V tomto prípade je vhodné opticky pridať objem spodnej časti Vašej tváre. Ideálne sú náušnice, ktoré siahajú na úroveň hrany sánky alebo po bradu. Ešte lepšie bude, ak zvolíte dlhé náušnice, ktoré sú trojuholníkového alebo kosoštvorcového tvaru.
 
5. Diamantový tvar.
Najširším miestom diamantovej tváre sú najvyššie body lícnych kostí. Tento typ tváre je ideálny pre masívny typ náušníc. Môžete si dovoliť veľké, dlhé a výrazné kúsky.
 
6. Hruškovitá (trojuholníkovitá) tvár.
Ak máte hruškovitú, respektíve trojuholníkovitú tvár, jej najširším miestom je spodná časť- sánka. Najviac budú Vašej tvári lichotiť jednoduché napichovačky. Dlhé visiace náušnice by zbytočne opticky pridali objem už širokej sánke.