Tovar

Dôvody, prečo uprednostniť motorku pred jazdou autom

Na motorky a v neposlednom rade motorkárov máme možno každý rozdielne názory, nakoľko je tiež pravda, že ich nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca. Zatiaľ čo niektorí nezodpovednejší (a hlavne mladší) vidia motorku ako nástroj hlúpej machroviny a nedodržiavania cestných predpisov, pre skutočných motorkárov je ich stroj skutočná vášeň a teda vec, ku ktorej majú úctu a tým pádom aj ctia cestné zákony. Tí chápu skutočnú krásu a slobodu jazdy na tejto rebelskej mašine. Každopádne väčšina sa však pravdepodobne zhodneme na tom, že zodpovedná jazda na motorke musí byť skôr sympatický a hlavne vzrušujúci zážitok s nádychom slobody.

motorka

  • Zodpovednosť na prvom mieste- tým sa predsa riadia aj špičkoví závodníci, ktorých hlavnou výbavou je aj kvalitná výbava a napr. prilba značky SHARK.

Ak sme si ujasnili tento podstatný detail, pozrime sa konečne na dôvody, prečo mnohých priťahuje práve jazda na motorke a o čo prichádzajú tí, ktorí ju nemajú (alebo na nej pravidelne nejazdia).
Dochádzanie do práce- miesto nudy zábava- Vyhnete sa stereotypu nekonečného sedenia v aute v dlhých kolónach, navyše vás nakopne o niečo vyšší adrenalín a väčšia zábava. A to je myslím si pre vstup do nového dňa viac než potrebné, robí nás to vitálnejšími.

Máte oprávnený pocit, že jazda na motorke je skrátka „cool“– nemyslím to v žiadnom prípade povrchne, no viacerí si úprimne myslíme, že je to tak. Z motorky je cítiť kus slobody a (sympatické) vybočenie zo šedivej masy.
Ak porovnáme úplne priemerné auto s úplne priemernou motorkou, motorka je ekologickejšia a pýta si nižšie emisie.

závodní motorka

Zdravie, vitalita, spaľovanie tukov– V porovnaní s jazdou za volantom sa dokázalo, že jazdci na motorke sú spravidla tolerantnejší, vyrovnanejší, dokážu si skôr zachovať chladnú hlavu a áno, pri jazde na motorke spália viac kalorií, než pri šoférovaní auta. Sú skrátka šťastnejší, zdravší a štíhlejší.