Dovolenka

Krásna perla s názvom KUBA

Ďalším veľkým dôvodom, prečo sa mnohí ľudia tešia práve náročné obdobie leto, ja si fakt, že je to obdobie najväčších a najdlhších dovoleniek počas celého roka! Tí, ktorí si to môžu dovoliť nečakajú celý rok na nič iné než na to, kedy rozprestrú svoje Plážové osušky na jednom z krásnych letovísk. A medzi takéto isté patrí aj Kuba!
Kuba patrí medzi tie z najväčších ostrovov Karibského mora. Povedzme si pravdu, kto z nás, vyznávačov slnka pohody a vody by len odolal Kube a jej lákadlám v podobe cigár a rumu! Kuba je jednoducho určite stelesnením pohody, kľudu a toho správneho letného oddychu.

veterán

Čo je na Kube skutočne zaujímavé, je to, že aj napriek tomu, že je jednou z tých najchudobnejších svetoznámych krajín, ľudia žijúci v tejto krajine sa za chudobných až toľko nepoznačujú, pretože až vyše 90% obyvateľstva Kuby patrí medzi ľudí s veľmi vysokou gramotnosťou obyvateľstva.
Kuba je však prísnym komunistickým štátom a Kubánci nemajú život na Kube veľmi ľahký aj napriek tomu, že my ju považujeme za exotickú krajinu plnú vzrušenia a pohody. Samozrejme, pre turistov aj je. Pre domáce obyvateľstvo však až toľko pohodlná a mierumilovná nie je.

Táto krajina mala veľmi dlhé obdobie nepriaznivé vzťahy s blízkou krajinou -Spojenými štátmi americkými. Vzťahy boli až natoľko kritické, že na Kube bolo až do roku 2015 dokonca zakázané piť celosvetovo známy nápoj – Coca Colu.
Podobne ako v množstve ďalší exotických krajín, aj tu už je veľké množstvo zveri, ktorú sme radi že vo vnútrozemí ako je Stredná Európa nemáme. Medzi takéto patrí aj kubánsky krokodíl, ktorý je ohrozený svojho druhu. Navyše, patrí medzi najagresívnejšie krokodíly sveta, verte, že takého by ste na Kube stretnúť určite nechceli!

kuba

Viete si predstaviť v dnešnom svete, že by ste nemali prístup na internet? Presne tak toto funguje práve na Kube! V tejto krajine má povolený a legálny prístup k internetu iba veľmi lichotivé percento Obyvateľstva. A to iba chabých 5 až 7%! Zvyšok, a teda aj väčšina Kubáncov používa len cenzurovaný a v podstate nelegálne internetové pripojenie.