Šport

Hokej ako náš národný šport

Nie je to šport pre slabé povahy

Sila hokejistu spočíva najmä v jeho svaloch. Práve pri tomto športe je nesmierne dôležitá fyzická sila daného hráča. Pokiaľ si si myslel, že bez väčšej námahy je možné zahrať si v profi teame, sklameš sa. Všetky veľké hviezdy svetového hokeja sa museli pasovať s činkami už od mladého veku. Mnoho z nich si na toto obdobie spomína ako veľmi ťažké, ale zároveň perfektnú školu sily svojho tela.
 lední hokej.jpg

Kedy je ten správny čas?

Ak si sklamaný z toho, že si v pokročilom veku a strácaš nádej, mýliš sa. Na svete aj u nás je množstvo líg a teamov, kde hrajú hokej hráči rôzneho veku. Pokiaľ by si si však chcel zahrať prestížne ligy, tu je tvoja šanca nulová. Tí najlepší hokejisti začali s týmto športom už vo veku 5 rokov. Každodenné tréningy ich posunuli vyššie a tým pádom mali každým rokom lepší predpoklad na to, stať sa slávnymi. Svoje deti treba pre to starostlivo usmerniť či už pri tréningovom procese a rovnako aj mimo ľad.
 

Treba mať nachystajú peňaženku

Nie je to veru lacný šport. Pri hokeji je potrebné vždy zakúpiť si minimálne základnú výstroj pre hráča. Počítať treba aj s tým, že výstroj treba pravidelne obmieňať. Dôležitou súčasťou sú aj hokejky. Priemerne hráč hokeja zlomí za mesiac 5 hokejov. Pri tom cena jednej sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 200 eur. Každopádne, napriek tomu je hokej národným športom a je čím ďalej, tým viac vyhľadávaný u mladých ľudí.brankář.jpg

Je to hra

Aj tu si treba povedať, že hokej je len hra. Mnoho hráčov svoju aktivitu často preháňa. V duchu fair play treba hrať aj hokej. Pri toľkom množstve hráčov sa často stáva, že narazíme na menej stabilného hráča po psychickej stránke. Či už ide o ich zákerne herné ťahy alebo hru mimo pravidiel, treba si na nich dať pozor. Dôležité je, nezabúdať na to, že aj hokej je len hra. Hra ktorá má prinášať hráčom radosť, pohodu a rovnako relax.