Www

Pozor na to, čo zverejňujete

Aktivita na sociálnych sieťach pravidelne rastie, ľudia sa radi podelia o svoje najtajnejšie zážitky, výlety, či len bežné dni, ktoré preležali doma na záhrade s dobrou knihou. Zverejňovať fotografie na internete je dnes už úplne bežnou vecou, ako sa však hovorí, všetko má svoju hranicu a všetko treba vykonávať s mierou.podnikání.jpg
Pokiaľ práve nie ste slávna osobnosť, ktorá sa musí svojim fanúšikom ohlasovať každých päť minút, začnite si dávať pozor na to, čo zverejňujete. Je to žiaľ pravda, že dnes sa už najviac vecí dozvedáme práve zo sociálnych sietí. Ľudia zverejnia čokoľvek, či už očakávajú radu, pochvalu, porozumenie alebo len chcú zdieľať svoju radosť.
Mali by ste si uvedomiť, že zdieľať celý svoj život na internete môže byť aj na škodu. Vystavujete sa aj nebezpečenstvu, pretože nikdy neviete, komu ležíte v žalúdku a čo všetko sa dá využiť vo váš neprospech. Keď odcestujete na dovolenku a dom ostane prázdny, tiež nie je najvhodnejšie zverejňovať presný deň odchodu a príchodu, pretože je to ako magnet na zlodejov.
Ak máte malé deti, nedávajte každý deň ich fotku na internet. Vážte si ich a zachovajte aj ich súkromie, keď sa ešte v tomto smere nedokážu brániť. Fotiť si deti do rodinného albumu je skvelé, avšak nemusíte ich fotky v plienkach vešať na Instagram. Premotivované mamičky svoje bábätká zverejňujú hneď po príchode z pôrodnice, tak uznajte, či sa medzi nich chcete zaradiť. Je samozrejme každého vec, aké fotky pridáva, stále však majte na pamäti, že súkromie je dnes veľmi cenné.obchodní schůzka.jpg
Pokiaľ radi zverejňujete fotky vášho života, je to v poriadku. Najlepším riešením je si vytriediť profil a dovoliť aby vás sledovali len ľudia, ktorým to dovolíte. Ani to však nezaručí stopercentné súkromie. Preto dbajte na to, čo zverejňujete a vážte si súkromie vás, i vašej rodiny, pretože to nedokáže nič nahradiť.