Dovolenka

Krajina, kde to stále žije – Španielsko

Španielsko je krajinou horúcou, ideálnou pre strávenie aj Vašej dovolenky. Prečo ísť a čo sa v nej oplatí vidieť? Základné informácie Vám preto ponúkame v riadkom nižšie.
V akej cene sa pohybujú letenky do Španielska?
Ak by ste sa chceli vydať do tejto krajiny bez cestovnej kancelárie, na vlastnú päsť, pri šťastí by ste si letenky vedeli kúpiť do 50 eur. Netreba však zabúdať na to, že už si musí sami dohľadať ubytovanie, riešiť stravu a pod., preto odporúčame, aby ste predsa len stavili na cestovnú kanceláriu.Gaudiho stavba.jpg
Madrid
Hlavné mesto krajiny ponúka množstvo tipov na výlety, ktoré by ste pri jeho návšteve určite nemali vynechať. Ak aj nie ste fanúšikom futbalu, nevadí. Štadión Realu Madrid by ste zo svojho zoznamu určite nemali vynechať. Zabehnite tiež do múzea Museo Nacional de Prado, kde nájdete množstvo diel maliarov. Pri jeho návšteve určite nevynechajte tzv. pľúca Madridu – najznámejší madridský park.
Barcelona
Sú štyri možnosti, čo napadne ľuďom, ak sa povie Barcelona.

  1. La Sagrada Familia– dominanta Barcelony, ktorú má na starosti Antoni Gaudí. Ide vlastne o baziliku, ktorá sa stavia už od roku 1882 a patrí do svetového dedičstva UNESCO. Táto bazilika dosahuje neuveriteľných 170 metrov a jej pôdorys tvorí kríž.

 

  1. Futbal – ak ste neoblomným fubalovým fanšikom, určite toto mesto poznáte cez futbalový tím FC Barcelona. Rovnako ako v Madride, aj tu odporúčame návštevu futbalového štadióna. Nezúfajte, tento štadión ponúka jeho prehliadky aj v čase kedy sa futbal nehrá. A milé dámy, určite svojho priateľa/muža potešíte, ak sa na tento štadión pôjdete pozrieť spolu s ním.

 
 súmrak nad Barcelonou.jpg

  1. Antoni Gaudi – tento umelec získal obdiv miliónov ľudí po celom svete. Žil a pôsobil najmä v Barcelone, kde po sebe zanechal veľa krásnych nenapodobiteľných diel. Medzi jeho najznámejšie barcelonské diela patrí hlavne La Pedrera (dom, ktorý sa vlní), Park Guëll (park s množstvom diel Gaudiho) a Casa Batlló (prerobený dom).

 

  1. Pláž Barceloneta– nachádza sa len na skok od centra Barcelony, je piesočnatá, s množstvom dobrých a chutných jedál.