Nezařazené

Žihľava je malým zázrakom na problémy s lymfatickým systémom

Keď nebudete venovať dostatočnú pozornosť vášmu lymfatickému systému, jedného dňa, sa vám to môže škaredo vyplatiť. Medzi najčastejšie ochorenia, ktoré poruchy lymfatického spôsobujú, patrí lymfatický opuch dolných končatín – lymfedém Venasum, ale aj iných častí tela. Dolné končatiny sú však postihnuté najčastejšie, pretože sa nachádzajú „dole“. Vplýva na nich gravitácia, a preto zvyknú byť postihnuté ako prvé.Zelené žihľavové listy.jpg

Prírodná prevencia je lepšia ako zdĺhavá liečba

V momente, keď už k problémom dôjde, bohužiaľ, sa nevyhnete zdĺhavej liečbe, pri ktorej sa nevyhnete užívaniu liekov. Ako to už býva, prevencia je lepšia vo všetkých oblastiach v živote. Platí to samozrejme aj pri problémoch s lymfatickým systémom. Jedným malým zázrakom, ktorý nám poskytuje sama príroda, nestojí ani cent a je dostupný pre každého, je pŕhľava dvojdomá.

Prečo práve žihľava

Žihľava nie je burina, ale liečivá rastlina s množstvom stopových prvkov, vitamínov a vlastností, ktoré sú naozaj pozoruhodné. V rámci predchádzania problémov s lymfatickým systémom je dôležitá najmä jej schopnosť detoxikovať celé telo, no aj samotný lymfatický systém. Žihľava ďalej zlepšuje kvalitu krvi, krv prečisťuje, udržiava pružné cievne steny a napomáha tvorbe červených krviniek.Žihľavový čaj v sklenenej šálke a čerstvá žihľava.jpg

V akej forme žihľava pomôže najviac

Na prečistenie lymfatického systému, detoxikáciu celého organizmu a už spomínaných prínosov pre cievny systém, by ste mali žihľavu prijímať v podobe čaju alebo odvaru. Jediný rozdiel medzi týmito dvoma prípravkami je v tom, že odvar nezalievate ale varíte v horúcej vode asi tri minúty.
Žihľavový čaj alebo odvar by ste mali užívať každý deň, v množstve okolo dvoch až štyroch decilitrov. To platí v prípade, že u vás vznikne podozrenie na problémy s lymfatickým systémom. V rámci prevencie stačí, ak si čaj pripravíte aspoň dvakrát týždenne.