Business

Kroky na vybudovanie správnej rady, ktorá znižuje váš stres

Stávate sa náchylnejšími na infekcie, časté prechladnutia a chrípku, pásový opar, kvasinkové infekcie, artritídu a dokonca bradavice. Stres tiež ovplyvní váš spánok.
Spôsobuje nerovnováhu v hormonálnom systéme a uvoľňovanie stimulačných hormónov, ako je kortizol. Tieto hormóny môžu spôsobiť poruchy spánku. Dopad na vašu prácu môže byť významný. Stávate sa podráždeným, ľahšie rozptyľujúcim, menej kreatívnym a menej schopným vytvárať prepojenia medzi informáciami. Tým sa narušia vaše vzťahy v práci aj mimo nej.emoce.jpg
Ako sa mu teda vyhnúť? Zvoľte okolo seba tím odborníkov pomocou týchto krokov:
Krok 1: Rozšírte svoju stratégiu a podnikanie
Pri zostavovaní správnej rady je dôležité vybrať členov, ktorí predstavujú širokú škálu perspektív. Mali by ste vybrať členov z rôznych oblastí odbornosti. Pomôže vám to získať prístup k novým nápadom a rozšíriť svoj dosah a stratégiu. Koniec koncov, vaša rada by vám mala pomôcť so stratégiou a obchodnými vzťahmi a expanziami a partnerstvami na nové trhy.
Ak je váš tím zložený zo širokého spektra hľadísk, je schopný orientovať sa v zložitých problémoch, ktorým čelí vaša spoločnosť. Je tiež schopný vyhnúť sa skupinovým problémom a predvídať výzvy a riziká, ktoré vám pomôžu riadiť riziká, získať dôveru a znížiť úroveň stresu.zaměstnanci.jpg
Krok 2: Uprednostnite dobré obchodné praktiky a etiku
Chcete byť obklopení ľuďmi, ktorým môžete veriť a o ktorých viete, že budú konať v najlepšom záujme vás a vášho tímu. Preto je dôležité uistiť sa, že všetci členovia správnej rady rozumejú svojim záväzkom a plnia si ich povinnosti. Uistite sa, že sú vynikajúcimi členmi komunity vo vašom regióne aj vo vašom odvetví. Ak existujú nejaké červené vlajky, že členovia nebudú konať čestne a v najlepšom záujme vašej spoločnosti, mali by ste ich konfrontovať, čím skôr, tým lepšie.
Krok 3: Zabezpečte silnú komunikáciu
Členovia vašej rady majú cenné informácie a hlboké skúsenosti. Mali by ste povzbudiť diskusiu a rôzne stanoviská. Pokúste sa o interaktívne a pútavé stretnutia predstavenstva. Ak medzi informáciami máte k dispozícii relevantné informácie, môžete zasielať aktualizácie medzi zasadnutiami správnej rady.