Šport

Ktorý šport je najlepší na zníženie hmotnosti?

Túžite po peknej postave? Chcete schudnúť? Vyformovať postavu? Spevniť telo? Nech už je dôvod akýkoľvek, viete, ktorý šport je najvhodnejší? Ponúkame vám prehľad jednotlivých pohybových aktivít, vďaka ktorým dosiahnete postavu snov.
 
Basketbalje kombináciou viacerých rýchlych pohybov. Musíte pri ňom behať, skákať a obrátiť smer, a to všetko pri najvyššej možnej rýchlosti. Za hodinu hry spálite takmer 700 kalórií.

basketbal
 
Ľadový hokejje ďalším rýchlym športom, ktorý si vyžaduje veľa energie. Zapájate najmä dolnú časť tela, aby ste sa na korčuliach pohli dopredu či dozadu, a tiež hornú časť tela, aby ste vystrelili puk. Ľadovým hokejom spálite 710 kalórií za hodinu.
 
Tenis kombinuje mnoho intenzívnych akcií: beh, odpal loptičky a zmenu smeru na odrazenie loptičky od protivníka. Rovnako ako hokej, aj tenis vyžaduje zapojenie viacerých svalov a celého kardiovaskulárneho systému. Jedna hodina tenisu sa rovná 320 kalórií.
 
Plávanieje výzvou pre celé telo, ide o prácu svalov hornej aj dolnej polovice tela. Plávanie tiež predstavuje efektívne aeróbne cvičenie. Plávanie je jednoduché na kĺboch, pretože nie je dostatočne zaťažený zemou. Podľa NutriStrategy, mŕtvica motýľa spáli najviac kalórií – až 949 za hodinu. Dojčenie a freestyle môže spáliť až 863 kalórií za hodinu.

tenis
 
Beh je efektívna aktivita na spaľovania kalórií a nevyžaduje si žiadne špeciálne vybavenie. Beh môže byť trochu viac zaťažujúci na kĺby, ale zase vydáte viac energie, rozhodujúce je tempo vášho behu.
 
Lacrosseje rýchlo sa rozvíjajúci tímový šport, ktorý vyžaduje, aby hráči behali, strieľali, prechádzali a kontrolovali súperov, takže sa zapájajú svaly hornej a dolnej časti tela. Šport má tiež kardiovaskulárne prínosy. Lacrosse vám môže pomôcť schudnúť, pretože hodina hrania športu spotrebuje 690 kalórií.
 
Podľa svojich možností a schopností si určite vyberiete ten „váš“ šport.