Nezařazené

Máte vo vašom vzťahu niečo na srdci?


Partnerstvo by mali byť v prvom rade o vzájomnej dôvere, komunikácií a samozrejme, predovšetkým o láske. Avšak, občas sa stane, že aj v dobre stavanom vzťahu plnom lásky sa vyskytnú isté nedostatky, ktoré treba vyriešiť a s partnerom si ich dokomunikovať. Pretože problémy vo vzťahu by sa nemali riešiť rozchodom, problémy sa dajú riešiť a to aj tie komplikovanejšie. Najmä pamätajte na to, že vyriešenie každého problému vo vašom vzťahu a to aj toho najmenšieho váš vzťah len viac utuží, spojí a posilní.

romantika

Po nejakej dobe partnerstva sa začne stávať, že si uvedomíme to, že aj náš doteraz „dokonalý“ partner nie je až taký dokonalý. Samozrejme, ako všetci, aj on má chyby. Tie jeho ste doteraz prehliadali, pretože ste boli vo fáze zamilovania a nosili ste takzvané ružové okuliare. Teraz, po istej dobe, kedy ste už „vytriezveli“ z tohto počiatočného ošiaľu, s začínate uvedomovať skutočnosť o tom druhom, veci, ktoré ste možno doteraz prehliadali, alebo ste si ich len odmietali pripustiť. Už si ich však plno uvedomujete, a zistili ste, že vám na vašom miláčikovi niečo prekáža. Máte teda dve možnosti. Buď to sa s ním o veci otvorene porozprávate, alebo si ju necháte pre seba a budete riskovať že sa to vo vašom vzťahu zhorší. To však nie je veľmi rozumná možnosť. Vo vzťahu by ste sa preto nemali báť so svojim partnerom riešiť všetko vaše problémy. Ako mu teda povedať pravdu?

svatba

  • Jemne, s citom a veľkou dávkou empatie– ak ide o niečo citlivé, pamätajte, že by ste mali na toto odporúčanie dbať oveľa dôraznejšie. Nemôžete sa báť, to však neznamená, že máte byť tvrdá a nepríjemná, aby si zasa váš partner neuvedomil nepríjemnosť, že sa mu vaša povaha až toľko nepáči. V takýchto napätých situáciách máme tendenciu reagovať iracionálne a preto buďte ohľaduplná a jemná.
  • Na rovinu, bez odbočiek – nech vám netrvá dostať zo seba vetu pol hodiny, partnera budete iba zbytočne znervózňovať, buďte preto čo najotvorenejšia a hovorte čo najjasnejšie.