Tovar

Tradičné i netradičné využitie LED svetiel

LED svetlá ledprodukt.sk zažívajú svojich pätnásť minút slávy. V ich prípade, to však pravdepodobne nebude takto krátky čas, keďže ide o naozaj revolučný typ osvetlenia. Ich vlastnosti hovoria za všetko. Šetrnosť k životnému prostrediu, dlhokánska životnosť a čo je najdôležitejšie, extrémne nízka spotreba. LED diódy jednoducho asi nemajú žiadne negatíva. V nasledujúcich riadkoch sa môžete dozvedieť niečo viac o ich tradičnom, no najmä netradičnom využití.

Tmavá miestnosť osvetlená trubicou

Žiariace prsia
Talianska firma LumiGram vymyslela naozaj netradičný kúsok oblečenia. Ide o bikiny, ktoré svietia. Na látke je pripevnených množstvo malých LED diód po celej ploche bikín. S týmito plavkami sa môžete pokojne opaľovať, ale taktiež kúpať vo vode. Predstavte si ten pohľad na desiatky žien so žiariacimi prsiami na pláži po západe slnka. Dobré čo?

LED osvetlenie nájdete aj v Louveri
Louver, niekdajší kráľovský palác v Paríži, dnes poznáme ako jedno z najväčších múzeí na svete. Jeho vnútorné priestory majú viac ako šesťdesiat tisíc metrov štvorcových. Náklady na osvetlenie, preto ročne predstavovali enormné finančné položky. V súčasnosti tu preto nájdete takmer výhradne LED osvetlenie.

Tradičné netradične
Desiatky, ba dokonca stovky slovenských obcí používajú LED diódy aj pri verejnom osvetlení. vďaka tomu môžeme povedať, že mnohé dediny začínajú k životnému prostrediu pristupovať naozaj zodpovedne. Takto samozrejme šetria aj obecný rozpočet, čo určite ocení nejeden daňový poplatník.

Vysvietený Louver v noci

Vedeli ste že…

  • Na väčšina osvetlenia v novších automobiloch sú využívané práve LED diódy ?
  • tento typ osvetlenia môžete využiť aj v akváriách, či teráriách ?
  • farebnými pásikmi môžete osvetliť i záhradné jazierka, či bazény ?
  • dnes existujú aj LED reflektory ?
  • diódami môžete osvetliť aj motocykel ?
  • meter LED pásiku, ktorý by svietil celý rok, spotrebuje elektrinu za necelé štyri eurá ?