Dom a záhrada

Moderné a vzdušné

Páči sa vám sklo?Mne osobne sa nikdy nejako obzvlášť nepáčilo. Potom sme si však do domu zaobstarali prvé sklenené dvere a postupne som sa do tohto materiálu začala „zamilovávať“. Dnes už máme namiesto niekoľkých klasických stien, sklenené priečky a namiesto obyčajných dverí, veľké posuvné dvere zo skla. Dokonca sme si nechali zaskliť aj terasu a balkón. Viete čo vám poviem o skle? Je to super mega výborný materiál, ktorý váš dom prevzdušní a navyše mu dodá neskutočný šmrnc a punc moderného priestoru.

Veľký moderný dom s presklenými zábradliami a stenami

Ak sa neviete rozhodnúť, čisú sklenené riešenia vhodné aj pre vás, mali by ste o skle vedieť niekoľko faktov.

  1. Sklo nie je až tak drahé. V porovnaní s podlahou z masívneho dreva alebo takými oknami s hliníkovými rámami, je sklo skutočne lacnejšie.
  2. Sklo izoluje lepšie, ako by ste čakali. Aj ja som sa tak trošku obávala toho, či nám nebude dom prefukovať ako niekde na Antarktíde. Tohto sa skutočne nemusíte báť. Kvalitné sklo, navyše dvoj alebo trojsklo, má rovnaké dobré izolačné vlastnosti, ako klasické steny alebo dvere. Dokonca by som povedala, že niekedy aj lepšie.
  3. Sklenené prvky v domácnosti si nevyžadujú až tak veľké stavebné úpravy. Áno, je pravda, že bez úprav to nepôjde, no na druhej strane nejde o nič tak strašné. Napríklad výmena dverí zvládnete pokojne aj sami. Stavebné úpravy budú potrebné len vtedy, ak by ste sa rozhodli pre omnoho väčší rozmer dverí. Dokonca aj inštaláciu sklenených priečok zvládnete pri troche šikovnosti na vlastnú päsť.

Posteľ v spálni so sklenenou stenou

Sklo to vyrieši

Sklenené steny, priečky, dvere, zábradlia, linka či dokonca podlaha, s vašou domácnosťou urobia zázraky, a to hneď dva. V prvom rade sa postarajú o moderný, no zároveň nadčasový vzhľad. Inak povedané, sklo nemôže vyjsť z módy ani o dvadsať a ani o sto rokov. Druhým zázrakom je ten pocit vzdušnosti, ktorý budete z vášho interiéru mať. ten stojí skutočne za všetky drobné… a aj papierové!