Nezařazené

LED svetlá: Nie je to len trend, ale hlavne vyspelejšia technológia

Súčasná technológia ponúka z hľadiska osvetlenia produkty, ktoré sú už niekoľkonásobne efektívnejšie a hlavným lákadlom sú ich úsporné vlastnosti. Technologicky nadradené sú predovšetkým LED svetlá, ktoré fungujú na princípe svetlo vyžarujúcich diód. Nielenže ide o modernejšie zdroje, ale rovnako funkčnejšie a tento spôsob žiarenia prináša pravidelné šetrenie energiami. Svetlo emitujúce diódy, čiže LED (Light Emitting Diode) totiž k svojej prevádzke žiadajú oveľa menší, praktický minimálny odber elektrickej energie v porovnaní napr. s klasickou žiarovkou.

Manažérka, žiarovka, oheň, kreslené

Dnešní predajcovia a následne spoločnosť tak v súčasnosti siaha práve po nadradenejšej technológii, ktorú z hľadiska osvetlenia najlepšie prezentuje LED a jej rôzne formy. Respektíve nie sú to len formy v podobe žiaroviek, ale takisto napr. panelov, trubíc, pásikov či kvalitnýled reflektor 100w. Okrem toho máme na výber odlišné farby svetla udávané v Kelvinoch, a to: svetlá teplá (3000K), neutrálna (4000K) a studená biela (6000K). Takisto je možné zvoliť produkty s označením RGB, kedy vlastne ide o vyžarovanie troch farieb- červenej, zelenej a modrej.

Je možné meniť intenzitu svetla a používať diaľkový ovládač. Svetlo sa tak dá prispôsobovať konkrétnemu využitiu, respektíve činnostiam alebo v neposlednom rade aj našej nálade http://arpanel.cz/sendvicove-panely/ Je napríklad známe, že na našu náladu má nemalý vplyv aj prostredie a osvetlenie v ňom. Takisto aj vyššia intenzita svetla v nás vyvoláva „chuť“ niečo robiť a byť aktívnejšími, pričom naopak stmievanie našu myseľ vedie k odpočinku.

Funkčná žiarovka

Najznámejšou vlastnosťou týchto produktov je však ich nízka spotreba a efektívne žiarenie. Oproti klasickým žiarovkám je efekt vyšší až o cca 90%, predsa len už ide o pravidelné využívanie vyspelejšieho princípu žiarenia. A rozhodne treba vyzdvihnúť tiež niekoľkonásobne vyššiu životnosť týchto zdrojov, ktorá sa udáva na 25 000 až 100 000 hodín žiarenia.