Zábava

Slávni zločinci Bonnie a Clyde prekvapujú ešte aj dnes

V tridsiatych rokoch 20.storočia sa začal príbeh dvojice Bonnie Parkerovej a Clyde Barrowa, jednoznačne najznámejšieho zločineckého páru, v ktorých sa spájal zločin spolu so sladkou romancou, no na drsnom pozadí. Dodnes o nich vyplávali na povrch mnohé fakty, no zopár ešte zostalo tajomstvom.Je to v suchu.jpg
 
Vydatá a znova zamilovaná
Jej milostný príbeh začal ešte predtým, ako stretla Clyda. Bola totiž vydatá za Roya Thorntona, ktorý však nevydržal pri jednej žene, a tak jeho častá nevera viedla k rozchodu. Oficiálne sa však nikdy nerozviedli a ona stále nosila snubný prsteň, na pravom stehne mala dokonca vytetované dve srdiečka s ich menami. To sa nezmenilo ani keď našla svojho nového hrdinu.
 
Parťákovi pomohla k úteku
Bonnie  sa narodila 1.10.1910 a Clyde 24.3.1909. V januári 1930 sa stretli prvýkrát a bola to láska na prvý pohľad. Prežívali vášnivý vzťah, no po niekoľkých týždňoch sa jej partner dostal do väzenia kvôli zopár trestným činom. Jeho milá mu tam prepašovala zbraň, a tak sa aj s niekoľkými odsúdenými dostali na slobodu. To bol začiatok ich zločineckej etapy.

Bohatstvo a šťastie len predstierali
Dvojica si budovala povesť o spoločnom šťastí a veľkom bohatstve. Boli mladí a mnohí im závideli. Ona  vyhľadávala fotoaparáty, rada pózovala so zbraňou či s cigaretou v ruke, no podľa odborníka na historické fakty v skutočnosti neboli ani šťastní a ani veľmi bohatí, išlo len o propagáciu vlastnej zločineckej značky.

Poetka s pištoľou
V médiách dostávala viac priestoru Bonnie, v časopisoch dokonca uverejňovali jej básne, keď sa prejavila ako celkom dobrá poetka. Koniec ich gangu sa však pomaly blížil…Pištoľníčka s poetickou dušou.jpg

Niečo o ich skutkoch
Známe sú hlavne ich bankové lúpeže, prepady vidieckych čerpacích staníc a malých obchodov, popritom zabili asi deväť policajtov a niekoľko civilistov. V Louisiane ich 23.5.1934 prepadli strážnici, oni sa snažili utiecť, no to im prekazili a oboch pritom zabili.