Tovar

Niekde sa proste najlepšie hodia led pásiky

S čím sa rozhodnete svietiť? Na to dnes existuje veľa odpovedí a hlavne možností zo súčasnej ponuky trhu. Z trhu s osvetlením sa síce už pred pár rokmi stiahli tie klasické žiarovky, čo ale určite neznamená, že by v súčasnosti neposkytoval skvelé a vlastne lepšie náhrady spoločne s ďalšími zaujímavými typmi svetiel. Dnes dominujú najmä tie úsporné a s dlhou životnosťou žiarenia.

ruka a žiarovka

Teda primárne tie, ktoré sa radia do kategórie LED, čo je vlastne označením veľmi úspornej technológie svetiel, ktoré k žiareniu využívajú diódy. Konkrétne diódy, čo emitujú svetlo, pri týchto svetlách nie je teda potrebné rozpaľovanie vlákna a s ním spojené prehrievanie žiaroviek či zbytočne veľký odber elektrickej energie. Diódy v žiarovkách majú navyše dlhú životnosť žiarenia, asi 50 000 hodín.

Nie sú to ale len žiarovky. Sú to aj ostatné typy svetiel, ktoré dnes vsadili na túto úspornejšiu technológiu. V neposlednom rade je to led pásik osadený týmito diódami, čo sa dá umiestniť na takmer akékoľvek miesto, kde bude následne poskytovať potrebné žiarenie. Dajú sa s ním teda nasvietiť rôzne miesta či predmety.

Takéto led pásy vám dokážu spoľahlivo posvietiť napríklad na schodisko, časti nábytku, police, miesta s knihami, obľúbenou možnosťou je tiež nasvietenie kuchynskej linky či pracovnej plochy všeobecne. Potom sú to napríklad aj zrkadlá v kúpeľni,… no a tieto pásiky môžu mať aj čisto dekoračný efekt, ak chcete zvýrazniť určitú časť priestoru alebo nejakú vec. V takom prípade sú ideálne pásy, čo vyžarujú farebné svetlo alebo tie s označením RGB (Red- Green- Blue).

svetlá, osvetlenie, žena

Čo je pri led pásikoch podstatné, to je práve fakt, že k žiareniu využívajú úsporné diódy. Z hľadiska elektrickej energie sú teda veľmi nenákladné, môžu byť v prevádzke dlhý čas a nemusíte sa pritom báť vysokých účtov za elektrinu.