Tovar

Široký a významný pojem zdravého stravovania

K našej vitalite, zdraviu, štíhlosti a k pocitu šťastia a harmónie významnou mierou prispieva zdravé stravovanie.

Je to široký pojem, ktorý má veľa významov, rieši mnohé problematiky a preto Vám ponúkame jeho súhrn podložený na vedeckých faktoch v našej online ponuke zdravé stravovanie Juliacizova.sk

Jej súčasťou sú nielen teoretické poznatky, rady, skúsenosti ale aj online recepty, ktoré Vás nadchnú.

Začnite teda so zmenou životného štýlu aj vrátane stravovacích návykov už teraz, preštudujte si ponuku v kocke a uvedomte si mnohé významy zdravého stravovania už dnes.

food-1146822_640

Začnite od signálov vlastného tela, naučte sa ho vnímať, počúvať, vyhodnocujte svoje pocity a postupne zaraďujte správne stravovacie návyky do svojho jedálnička. Uprednostňujte zdravú, čerstvú rastlinnú stravu, nielen mäso a mlieko je zdrojom dôležitých látok pre náš organizmus, napríklad aj mak je vysokým zdrojom vápnika pre naše telo podobne ako aj ostatné rastlinné produkty, ktorá nám ponúkajú veľa vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov.

Nebuďte na seba príliš prísni, ak občas porušíte zásady alebo ak občas dáte prednosť lákavému zákusku s kávou. Nič také sa nestalo, neopakujte to často a pokračujte v začatom procese správnej výživy.

Ak sa Vám už niektoré návyky osvedčili buďte príkladom, ale nikdy nevnucujte ostatným svoj názor a presvedčenie, každý sme iný a rozdielnosť pocitov a názorov je prirodzená, nie každý s opačným názorom je Váš nepriateľ.

Nebojte sa kupovať zdravé ovocie a zeleninu z dôvodu príliš vysokej ceny. Rozumne uvažujúci spotrebiteľ kupuje čerstvé výrobky počas sezóny a domácim spôsobom si ich zamrazí aj na zložitejšie zimné obdobie. Ak sa dá dopestujte si domáce plodiny alebo dohodnite si rozumnú cenu na lokálnom trhu s miestnymi dodávateľmi.

Neverte rokmi zaužívaným mýtom o dôležitosti iba mäsových a mliečnych výrobkov, stravujte sa pestro, vyvážene a zdravo.

Pravidelné smoothie z domácej produkcie ovocia alebo zeleniny, aspoň jedno zdravé jedlo denne, konzumácia potravín bez zbytočných chemických prísad sú súčasťou ponúkaných rád.

eggshell-4042471_640

Osvojte si online ponúkané recepty, sú chutné, výživné a zdravé.

Správnych uplatňovaním odporúčaní predídete civilizačným ochoreniam, alergiám, upevnite si Vaše zdravie, vyformujete si postavu, vybudujete zdravé sebavedomie a odmenou Vám bude harmónia tela a duše.