Nezařazené

Retro mobil v novom kabáte

Predmety alebo tovar má pre tých citlivejších z nás väčšiu, než len materiálnu hodnotu. Dané predmety si už po dlhšom čase nespájame práve s moderným dizajnom alebo rýchlym výkonom, či extra funkciami, ale aj napriek tomu by sme ich ešte radi opäť a znova držali v našich rukách, aspoň na hodinu sa s nimi opäť pohrali.

telefon

• Prečo?
Dotyčný produkt si spájame s našimi spomienkami a zážitkami na dobu, kedy sme si ho kúpili a bol našou dennou súčasťou. A na druhej strane je zaujímavé porovnať technológiu z pred 15-tich, 20-tich rokov s tou súčasnou, zároveň tým porovnať aj rozdielnosť doby a pozrieť sa nachvíľu späť. V mnohých ohľadoch by tá staršia technológia určite strácala, no aj napriek tomu je našou akousi srdcovou záležitosťou, prechovávame k nej úctu a svoje robí aj pocit nostalgie. A zoberte si prípad, kedy dotyčný produkt na 15 či viac rokov nadobro zmizol z predaja, trhu a pultov, no a po tejto dlhej dobe sa opäť vrátil! Mnohým ľuďom sa vtlačia do očí slzy šťastia, akoby im niekto vrátil čas.

Ale je pravda, že nemusí ísť iba o pocit nostalgie, priznajme si, že v niektorých prípadoch a v určitých bodoch sme počuli, alebo aj sami zastávame názor, že produkt staršej technológie mal oproti tomu novému dokonca pár výhod. Môže to byť vec názoru, ale možno by nás presvedčili aj konkrétnejšie testy. To však v tomto článku riešiť nebudem.

Čo vám ale chcem povedať, respektíve o čom vás chcem informovať je správa, že na trhu dnes máte prístup k veľmi dobre známej a na začiatku nového milénia nadmieru populárnej Nokii 3310 ! Nežartujem, ide o fakt a mnohé e-shopy vás o tom presvedčia. Pokiaľ ste mladší čitateľ a nemáte šajn o čo ide, vravím o mobile, ktorý sa začiatkom rokov 2000 tešil obrovskej popularite a nebola to lacná záležitosť. Na svoju dobu bol nadradený všetkým ostatným.

mobil

No píše sa rok 2018 a tento mobil je tu opäť, má trošku zmenenú, inovovanú podobu, ale čo sa týka dizajnu, drží sa svojho štandartu. Ale prekvapil nás fotoaparát, vstup na SD karty, internet s rýchlosťou 2G, bluetooth,… veľmi veľa moderných funkcií, teda naozaj vravíme o nostalgii a spomienkach na minulosť Nokia 3310, alebo spomienky na prítomnosť?