Nezařazené

Rybárčenie

Mnoho z nás si myslí, že rybárčenie je jedno z najnudnejších koníčkov ale opak je pravdou, ten kto túži po relaxe tak pri rybárčení ho nájde, avšak dá sa pri tom zažiť aj kopec srandy ak sa vyberiete s partiou alebo rodinou hľadať zlatú rybku.

rybolov

Príprava na rybárčenie
Základom pre toto hobby je príprava! Nikdy si nezabudnite udicu, ktorá je na trhu v rôznych variantoch, od lacných až po profesionálne, ktoré stoja toľko čo by ste nikdy nepovedali. Avšak hlavnejšia je návnada, ktorá je často kameňom úrazu a ktorej sa medze nekladú. Všetky historky o chytaní veľkých úlovkov začínajú tým, čo si rybár nasadil na háčik. Ďalším bodom je nepremokavé oblečenie a vhodná obuv. Predsa len ak chytáte ryby, tak ste pri vode, a tam sa bez nepremokavého oblečenia a poriadnych gumákov nikto nezaobíde.

ryba

Novodobý trend
Dnešné prieskumy ukazujú, že tomuto fenoménu podľahlo oveľa viac žien ako pred pár rokmi. Môže za tým byť uponáhľaný život, veľa práce, kričiace deti a v neposlednom rade muž, ktorý od nej stále niečo chce. Ženy, ale aj muži, ktorí preukázali, že chodia na ryby pravidelne, vykazujú v práci oveľa lepšie výsledky, sú kľudnejší, vyrovnanejší, lepšie znášajú stres a v neposlednom rade sú zdravší. Hovorí sa, že výstavné kusy rýb by sa mali vracať naspäť do vody, ale predsa žiadne mäso nie je tak zdravé ako čerstvo ulovená rybka z rybníka a to je dôvod, prečo sú rybári a ich rodiny, ktoré konzumujú oveľa viac rýb ako ostatný obyvatelia zdravší. Ďalšou výhodou je, že spoznáte mnoho nových ľudí, pretože rybári sú veľkou komunitou, kde si môžete vymieňať svoje poznatky a odovzdávať tak rady druhým menej skúseným rybárom.

losos

Ak ste už viackrát počuli o tomto novom trende, neváhajte a vyskúšajte ho, avšak nemôžete zabudnúť, že na to treba povolenie! Lovu zdar! A nezabudnite sa chváliť svojimi úlovkami vo svojich príspevkoch na sociálnych sieťach.