Zábava

Ušetrite peniaze

Mysleli ste niekedy na to, ako by ste mohli ušetriť peniaze?Táto otázka znie tak od veci, ako keby sme sa vás pýtali či ste rozmýšľali nad počasím. Neveríme tomu, že na svete existuje niekto, kto nerozmýšľal nad tým, že potrebuje ušetriť. Ja som zo začiatku nemala pocit, že by som mala šetriť a mala som dostatok peňazí. No na konci som už vedela, že robím veľkú chybu, že žiadne peniaze neodkladám. A zrazu som dospela k tomu, že som už nemala ani z čoho šetriť. Musela som preto myslieť na to, ako to vyriešiť inak. Ako by som mohla ušetriť?

sedačky

Šetrenie je pre nás s rodinou dôležité a taktiež som myslela aj na to, že by sme mohlinejakým spôsobom ušetriť nielen peniaze, ale aj prírodu. V prvom rade som sa rozhodla kupovať len veci, ktoré sú v recyklovateľných obaloch. To však nestačilo. Uvedomila som si, že kupujeme naozaj veľmi veľa vecí, ktoré nepotrebujeme. A taktiež aj vyhadzujeme veľmi veľa vecí, ktoré by sme ešte mohli použiť. Musela som moje dcéry krotiť, aby miesto kupovania oblečenia radšej skúsili niečo vylepšiť alebo aby ich skúsili nejakým spôsobom prešiť či darovať niekomu, kto to ešte využije. To bude to najlepšie. Ale samozrejme, musela som im ísť príkladom.

židle

Preto som sa rozhodla, že dám na všetky veci, ktoré máme zničené potahové látky. Najprv sa moje dcéry na mňa pozerali divne, ale nakoniec aj samy uznali, že robím veľmi dobre. Dokonca mi začali aj pomáhať. Preto som bola šťastná, že môžem dať všetkým veciam, ktoré doma máme, úplne nový pohľad a úplne nový nádych. Bolo to niečo, čo ma naozaj veľmi tešilo, pretože je fajn ukázať deťom, že dokážeme použiť aj veci, ktoré by sme najradšej vymenili. V skutočnosti je takýchto vecí naozaj neuveriteľne veľa, my však na to kašleme a tvárime sa, že máme na to, aby sme ničili. A neuvedomujeme si to, že keď budeme recyklovať, dokážeme ušetriť naozaj veľmi veľa peňazí. A to je ohromné pozitívum.