Nezařazené

Omyly, ktorými si zruinujete vzťah

#         Kvôli mne sa zmení
Myslieť si, že partnera zmeníte podľa svojich predstáv, je naivné. Výmena názorov v každodennej komunikácii je v poriadku, ale snaha zmeniť charakter človeka môže mať za následok, že vás partner začne ignorovať.

svata
 
#        Problémy s partnerovou rodinou
Človek sa narodí a vyrastá v nejakom prostredí, ktoré sám nevie ovplyvniť, ale ani ľudí v jeho najbližšej rodine. Pripomínať partnerovi nedostatky jeho najbližších pri každej príležitosti, hoci si ich sám uvedomuje, mu môže byť nepríjemné. To môže vyústiť až do nepriateľského správania sa voči vám.
 
#        Hádky
Svoje problémy je najlepšie vyrozprávať si medzi štyrmi očami, krátko a konštruktívne. Urobte všetko preto, aby bol možný kompromis, v zdravom fungujúcom vzťahu ustúpi raz jeden, raz druhý.
 
#        Mlčať je zlato…
Hovorte s partnerom o problémoch hneď, ako nastanú, neodsúvajte ich na neskôr. On vaše myšlienky čítať určite nevie. Popritom nezabudnite partnerovi povedať aj to, že ho milujete, že vám na ňom záleží.
 
#        Odpustiť a zabudnúť
Neustále pripomínať partnerovi jeho chyby a neschopnosť odpustiť mu vyvoláva napätie vo vzťahu a stresujete tým nielen seba, ale aj partnera, a to určite nie je vo vašom záujme.
 
#        Komunikácia je základ
Rozhovory medzi partnermi o všetkých oblastiach života sú dôležité, nikdy však nezačínajte s vážnou témou, keď je partner nervózny a v strese. Na rozhovor si nájdite vodný čas, keď budete obidvaja v pohode.

násilí
 
#        Melodramatické scény
Mnoho situácií vo vzťahu si vyžaduje ráznejšie riešenie, ale vytváranie zbytočnej histerickej drámy v každej situácii nie je nevyhnutné. Banálne problémy predýchajte a vyriešte v pokoji.
 
#        Kontrola
Kľúčová vo vzťahu je dôvera. Hra na súkromného detektíva nie je na mieste, ak chcete, aby vám „to klapalo“, dôležité je partnerovi dôverovať.
 
 
#         Ex versus súčasný partner
Porovnávanie súčasného partnera s vašim ex je zbytočné, vznikajú z toho len nezhody a frustrácia z nesplnených očakávaní.
 
#         Deficit sebavedomia
V neistom a problémovom vzťahu trpí vaše sebavedomie, preto je na zváženie, či má zmysel v takom vzťahu zotrvávať. Vy predsa stojíte za to, aby ste stretli niekoho, s kým budete naladení na rovnakej vlne a šťastní.