Nezařazené

Ako zvýšiť svoje šance na zvýšenie príjmu?

Po zaplatení všetkých výdavkov Vám na účte ostane malá suma alebo nula? Už sa dlho obmedzujete a nedoprajete si nič pre seba? Ste frustrovaný z toho, že sa Vám nedarí ušetriť si peniaze a v práci zarábate tú istú sumu?
Určite mi veľa z Vás dá za pravdu, že ste v živote vykonávali takú prácu, z ktorej ste sami neboli dostatočne spokojní, z ktorej ste boli nesmierne unavení, chodili ste do nej s nechuťou a s výčitkami, doslova Vás Vaša práca nebavila. Netreba však hádzať flintu do žita.

kalkulačka

Ľudia sú v dnešnej modernej dobe veľmi ľahostajný a nevážia si to čo majú. Keď majú malé výplaty, je len veľmi malé percento y týchto ľudí, ktorí ostanú v danej práci. Boja sa povedať si o vyšší plat, o iné podmienky a rýchlo siahajú a hľadajú novú prácu, ktorá vyrieši ich finančnú situáciu. Často krát to je tá najhoršia chyba, ktorú robia, pretože príde obdobie, keď aj v novej práci pocítia po určitej dobe stagnáciu v podobe výplaty a je to niekedy horšie ako keby zostali v ich staršej práci.

Nebudujú si kariéru a potom si často nevážia ani zarobené peniaze.
Ďalším príkladom, kedy ľudia mylne veria, že ich finančná situácia bude lepšia je taký, že si bezhlavo otvárajú živnosti a v tomto majú nasadené ružové okuliare. Predstava je pekná, že za krátky čas sa dostanú do veľkého balíku. V dnešnej dobe je ale začiatok podnikania bez nevedomosti veľkou priepasťou do zadĺženia. Ten, kto tomu nerozumie, by sa do takého veľkého kroku púšťať nemal. Veď na trhu existuje toľko výhodnejších možností k prilepšeniu si…

účetnivtví

Komunikácia je základom k úspechu.

V prvom rade by sa mal človek, ktorý nie je spokojný zo svojím zamestnaním a aj s príjmom odhodlať a porozprávať sa otvorene so svojim zamestnávateľom, prečo má taký príjem aký má. Vždy to je o komunikácii medzi dvomi stranami. Vždy sa predsa nájde kompromis aby boli obe strany spokojné. Či už je to vo forme príspevkov na rozvoj osobnosti napr. vstupeniek do fitnes centier, voľných vstupeniek na bazén, príspevok na masáže, či už rôznych iných benefitov. Pokiaľ to však daná firma neposkytuje a so zamestnávateľom sa nedá dohodnúť o možnom zvýšení platu, až vtedy by sa mal človek začať obzerať po niečom lepšom.