Tovar

Bachova terapia a kvetové esencie na zlepšenie duševnej rovnováhy

Veľa z nás si už v živote prešlo emočne ťažším obdobím alebo sme sa možno v určité dni cítili v horšej psychickej kondícii. Dôležité je vtedy vedieť to prekonať, prejsť tým bez nejakej vážnej ujmy či bez toho, aby sa tento stav ešte viac zhoršoval. Dôležité je vedieť to čo najlepšie ustáť a možno nájsť určitú cestu alebo metódu, ktorá nám s tým pomôže. A práve tým môže byť takzvaná Bachova terapia.

  • Tá má názov po doktorovi Edwardovi Bachovi a jeho kvetovej terapii, ide o bachove esencie. Každý z kvetov má nejaký svoj opodstatnený účinok na dosiahnutie duševnej rovnováhy. Edward Bach totiž veril, že každé ochorenie má pôvod v narušenej rovnováhe mysli.

kvety, koľík

To znamená, že na každý pocit a stav sa dá vybrať konkrétna kvetová esencia. Vlastne podobne, ako keď máte chuť na nejaký konkrétny pokrm či nápoj. Navyše ide „len“ o výživový doplnok v podobe kvapiek, voľne dostupný a neviaže sa na neho lekársky predpis. A to z dôvodu, že pri užívaní bachových kvapiek skrátka nie sú známe žiadne vedľajšie účinky a takisto od ich užívania nevzniká závislosť. Sú vlastne vhodné pre každého, a to napríklad aj pre tehotné ženy alebo maloleté deti, ktoré majú napríklad stres v škole. Tiež ich môžu užívať ľudia, ktorí sa liečia na nejaké iné diagnostikované ochorenie. Bachove kvapky sú prakticky neškodné, hoci s účinným pôsobením na emočnú a psychickú rovnováhu.

kvet, ole

Takýto doplnok preto môže byť vhodný napríklad aj pre ľudí, čo sú pracovne vyťažení, cítia psychickú únavu a hľadajú nejakú rýchlu pomoc na povzbudenie mysle.

Rovnako však ide o dobrého pomocníka v situáciách, ak človek aktuálne prežíva nejaké ťažšie životné obdobie, s ktorým sa musí vedieť psychicky vyrovnať. Nie je to ľahké, hoci také kvetové esencie mu môžu v takomto emočne ťažkom období výrazne pomôcť prekonať ho.

  • Kvapky pôsobia aj na emócie a lepšie vyrovnanie sa s nimi, resp. aby v mysli prevládali pozitívne myšlienky nad tými negatívnymi.