Nezařazené

Moje top knihy


Nezabíjajte vtáčika, Harper Lee
Táto nadčasová klasika, ktorá bola publikovaná v roku 1960, skúma ľudské správanie a kolektívne svedomie z prostredia juhu Spojených štátov amerických začiatkom 20. storočia. Humor spája chúlostivé prvky predsudkov, nenávisti, pokrytectva, lásky a nevinnosti a vytvára tak jeden z najlepších románov, aké boli kedy napísané.příběh.jpg

1984, George Orwell
Hoci nás rok 1984 už obišiel, utopistický, totalitný svet kontroly, strachu a lží Georga Orwella nikdy nebol relevantnejší. Ponorte sa do života Winstona Smitha, keď zápasí so svojou rozvíjajúcou sa ľudskou prirodzenosťou vo svete, kde je zakázaná individualita, vôľa a láska.

Harry Potter a kameň mudrcov (všetky časti diela)  J. K. Rowling
Som ochotný sa staviť o čokoľvek, že ste už počuli o Harrym Potterovi, ale čítali ste knihy? Pripojte sa k Harrymu Potterovi, keď začína svoju cestu do sveta mágie, kde je slávnym chlapcom, ktorý prežil. Navštívte Rokfort, zoznámte sa so svojimi obľúbenými postavami a sledujte, ako sa Harry rozrastá na jednu z najslávnejších literárnych postáv na svete.

Pán prsteňov (trilógia)  J.R.R. Tolkien
Stredozem je úžasný, rozpínavý fantasy svet plný nepokojov, hrdinov, zla a nevinnosti. Aj keď sa zdá, že hľadanie nášho protagonistu Froda Pytlíka nie je možné dokončiť, táto trilógia je príbehom víťazstva za najnevyhnutnejších okolností. Neskutočné dielo napísané univerzitným profesorom, ktoré je hlbšie ako sa na prvý pohľad zdá.zlatý prsten.jpg
 
The Hobbit  J.R.R. Tolkien
Aj keď sú filmy nevysvetliteľne dlhé, Hobit bol pôvodne napísaný ako krátka detská kniha. Zoznámte sa s vašimi obľúbenými postavami prvýkrát, keď nezabudnuteľný Bilbo Pytlík prechádza drsnou krajinou Stredozeme, aby vyzval draka. Neskutočný príbeh, ktorý dostal filmovú trilógiu. Opisuje udalosti z Pána prsteňov, ak uvažujete o tom, že si prečítate Pána prsteňov začnite rovno Hobbitom.