Zábava

Osvetlenie vonkajších priestorov pomocou LED

Osvetlenie sa spravidla nemusí týkať len interiéru. Sympaticky, prakticky a bezpečne určite pôsobí aj osvetlenie vonkajších častí nášho bývania. Príjazdová cesta, fasáda rodinného domu, pergoly, záhrada, ale aj balkón. Tieto súčasti nášho pozemku môžeme osvetliť kvalitným a dizajnovo príťažlivým spôsobom a to využitím moderným svetelných produktov známych ako LED, ktoré sú navyše veľmi úsporné a majú dlhoročnú životnosť aj pri ich pravidelnom využívaní.
dvojdomek se zahradou
Takéto moderné osvetlenie však už nemusíme považovať iba za čisto bezpečnostný doplnok, ale rovnako tak aj za dekoráciu či zaujímavé zvýraznenie napríklad chodníčka, schodiska, stromčekov alebo časť domácnosti, akou je balkón. V prípade, že vlastníte bazén, využijete ich aj k skrášleniu a podsvieteniu tejto časti exteriéru. Spomenuté osvetlenie by ale napríklad skvele ukázalo i pri kamennej studničke. Každopádne podobných možností vizuálne príťažlivého a zároveň praktického osvetlenia je veľa aj na miestach, ktoré neradíme k interiéru.
romantika za soumraku
Aké ale z týchto krokov môžeme očakávať výhody?
Domu, ale aj jeho okoliu dodáte štýlovosť a moderný vzhľad
Schody a chodníčky budú osvetlené a budete sa v nich počas tmy lepšie orientovať
Zlodeji prestanú váš pozemok považovať za atraktívny pre svoje nekalé plány
Pokiaľ k týmto krokom využijete LED svetlá, všetky tri body sú prakticky zaručené, nehovoriac o ekologickejšej a úspornejšej forme, ktorú poskytuje práve táto voľba.
Osvetliť môžete napríklad vašu fasádu a to nástennými svietidlami, v prípade osvetlenia vchodu alebo vjazdu do domu skôr alternatívu v podobe nástenných svietidiel disponujúcich pohybovým čipom, tzv. PIR. Pre romantickejšiu atmosféru posedenia vo vašom exteriéri skúste osvetliť terasu, v tomo prípade zasa závesnými svietidlami. A pre prípad, že radi používate balkón, dokonalým spôsobom ho osvetlíte a zároveň esteticky zvýrazníte led pásikmi https://www.ledprodukt.sk/159-led-pasy-smd-2216.