Dom a záhrada

Skrášlite si balkón!

Túžba po prírode nás často privádza k tomu, že aj svoje okolie si chceme prispôsobiť a spraviť z neho útulné miesto. Sú ľudia, ktorí preferujú všetko prírodné a naturálne, no niektorým sa nedostala príležitosť žiť v dome na dedine a každé ráno sa nemôžu kochať pekným prostredím. Pre tých, ktorí žijú v meste, ale túžia sa cítiť ako na vidieku, tu máme riešenie! A ním sú krásne kvety, ktorými môžete rozjasniť svoj balkón. My poznáme presne tie druhy, ktoré sa hodia aj k vám domov a ktoré vám budú prinášať radosť. A nie len vám, ale aj ľuďom, ktorí sa budú môcť tou krásou pokochať.petúnie.jpg
Petúnie sa tešia svojej obľube po mnoho rokov u rôznych ľudí. Ide o kvety, ktoré vynikajú svojou krásou a môžete ich pestovať v rôznych farbách – červenej, bielej, fialovej alebo dokonca aj ružovej. Táto kvetina je veľmi vďačná a pri dostatku svetla a dobrej kvalitnej pôde dokáže rýchlo rásť. Dalo by sa povedať, že táto rastlina by nemala chýbať na žiadnom peknom balkóne.
Chryzantémy sú nenáročné kvietky, ktoré sú veľmi vhodné pre začínajúcich pestovateľoch. Jediné, čo vyžaduje, je dostatočne vlhká pôda a občasné zastrihávanie odkvitnutých kvetov, aby nám táto rastlinka mohla opäť zakvitnúť. Keďže prežije aj nižšie teploty, na balkón je veľmi vhodná a svojim príjemným vzhľadom poteší nejedného milovníka kvetín.farebné chryzantémy.jpg
Aksamietnica je taktiež veľkým obľúbencom u mnohých ľudí a pestovateľov, pretože vyžaduje málo starostlivosti a aj napriek tomu hojne kvitne. Tento kvet odporúčame najmä kvôli jeho obrovským výhodám – nie len že nie je náročný, ale dokonca aj odpudzuje rôzne druhy škodcov a tým pred nimi dokáže ochrániť iné kvetiny, ktoré sa rozhodnete pestovať.
Klinček je ideálny pre balkóny, pretože vyniká svojimi peknými kvetmi a pri dobrej starostlivosti (výživnej pôde a pravidelnom zalievaní) veľmi rýchlo zakvitne a poteší naše oko, ale aj dušu. Aj tento druh ale odporúčame po odkvitnutí zostrihať, aby sme sa o nejaký čas mohli znovu tešiť z nových kvietkov.