Muži

Svetlo môjho života

Prídete na miesto, na ktoré ste chodievali so svojim bývalým priateľom, počujete pieseň, ktorú ste ako malé počúvali so svojou najlepšou kamarátkou. Pripomenú sa vám tie krásne chvíle, ktoré ste spolu prežili, no zároveň je to soľou pre vaše srdce, keďže viete, že s tými ľudmi už nebudete v kontakte. Neustále sa vraciate do minulosti a nechcete zanechať tú bolesť, ktorú vám tieto spomienky spôsobujú.
Skúste sa zamerať na to čo je práve teraz. Minulosť už nezmeníte, a keď sa neustále budete zastavovať nad tým, čo sa stalo a ako by to mohlo byť, keby urobíte hento a tamto, tak vás to bude iba uzemňovať a brzdiť vo vašom ďalšom psychickom rozvoji.

hodiny

Naozaj zanechajte všetko čo sa stalo za sebou a preciťujte prítomnosť. Buďte vďační za to, že môžete žiť práve tu a teraz a nájdite pozitívne stránky vášho života. Nemusíte zabudnúť úplne na ľudí, ktorí vám ublížili, ale myslite na nich iba v dobrom slova zmysle, a berte si z týchto situácii ponaučenie. ,,Boli v mojom živote, som rada, že tu boli, ale ja ich za nič neobviňujem.´´

a nielen môj byt, ale aj celý môj život. Hľadajte veci, ktoré vám budú do života prinášať svetlo a nádej, pokoj a smiech. Budú vás posúvať vpred a vy i po pár rokoch iba poviete:,, Ako dobre, že sa mi to stalo, a ako dobre, že on prišiel, či odišiel z môjho života.´´ Posunulo vás to vpred a vy ste silnejšia a o to múdrejšia.

zábava

Samozrejme sa nežeňte za dokonalosťou a nesnažte sa byť neustále ako jedno veľké slniečko. Každý má občas svoje nálady a nie veľmi dobré dni. A preto je predstieranie, že je všetko v úplnom poriadku nie dobrou cestou. Tým oklamete samú seba a bude to ešte horšie. Nikto nie je dokonalý aj keď veľa ľudí sa tak prezentuje napríklad na sociálnych sieťach. No týmto spôsobom sa iba ukrývajú sami pred sebou a unikajú z reality. Nepripúšťajú si svoje problémy, no utekať od nich tiež nie je riešenie.

Život je skúška a prináša rôzne nástrahy. Je iba na nás ako ich vyriešime a čo z nich vyťažíme alebo využijeme.