Dovolenka

Turecké mesto Bitez – dovolenka pre tých, ktorí milujú pokoj

Dovolenky Turecko last minute sa stali v poslednej dobe veľmi obľúbené. Prežijete krásne chvíle na ešte krajšom mieste, a to za omnoho nižšiu cenu. Pokiaľ táto krajina láka i vás a svoju najbližšiu letnú dovolenku strávite práve tu, mali by ste popremýšľať nad mestečkom BItez.

Dvaja ľudia stojaci na pláži počas západu slnka.jpg

Mesto BItez je ideálnou dovolenkovou destináciou pre milovníkov pokoja. Nachádza sa necelých desať kilometrov od omnoho rušnejšieho mesta Bodrum, ktoré je navyše i obľúbeným dovolenkovým rezortom. Nenájdete tu žiadne nočné bary ani diskotéky. Aj preto sa práve toto miesto stalo obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi.
Ak sa na dovolenku vyberiete aj so svojimi ratolesťami, určite oceníte udržiavané a čisté pláže, s priam ideálnym prístupom do mora. Množstvo piesku je ako stvorené na stavbu hradov a ak by vaše deti nebavilo behať po pláži, môžete ich pokojne pustiť do mora, pretože ihneď pri brehu, je tu množstvo plytkých miest.

Pokiaľ patríte k tým, ktorí chcú na dovolenke zažiť aj nejaký ten adrenalín,na tomto mieste máte možností viac než dosť. Pláže v Bitez sú populárne širokou ponukou vodných športov. Za akúsi miestnu „hitovku“ je považovaný najmä windsurfing a taktiež plachtenie na lodiach.
Priamo na plážach nájdete i desiatky kaviarní, v ktorých si môžete pochutnať na dobrom jedle alebo nápojoch.

Deti v slnečných okuliaroch, ktoré plávajú vo vode.jpg

Ak by vás ležanie na pláži a more unavili, v okolí mestečka sa nachádza množstvo miest, ktoré sú vhodné na spoločné výlety.Prvým z nich je nepochybne, už spomínané, mesto Bodrum. Tento výlet je vhodný vtedy, ak chcete zažiť i väčšie turecké mesto alebo obdivovať množstvo historických pamiatok, či navštíviť múzeum.
Pre milovníkov histórie sú tu aj ruiny jedného zo siedmych divov sveta – Chrámu v Efeze.
S deťmi sa môžete vybrať do neďalekého vodného parku Dedeman. Nachádzajú sa tu bazény a množstvo vodných atrakcií ako vodné šmýkačky a tobogány alebo vodné tunely.