Tovar

Zaujímavosti a novinky zo sveta fastfoodov a streetfoodov

Mc Donald´s inak ako ho poznáme
Zásadne sa zmení systém obsluhy. Už nebudeš musieť čakať pol dňa v rade na objednávku. Ak si bol/a v zahraničí tak si si isto všimol/všimla, obrovské tabule – teda kiosky, kde si vyťukáš, či chceš jedlo jesť priamo tam alebo ho chceš zabaliť, či chceš aby ti jedlo priniesli k stolu. Môžeš si tak navoliť, čo vlastne všetko chceš zjesť, rovnako ako pri klasickej obsluhe. Dokonca si môžeš vytvoriť svoj vlastný burger. Mc Donaldu to riešenie šetrí zamestnancov a tebe čas. V zahraničí zväčša na jedlo čakáš normálne pri pulte, no na Slovensku chcú zaviesť donášku jedla k stolu. K objednávke len dopíšeš číslo stolu, pri ktorom sedíš. Ak by si si nevedel/a rady, pomôže ti zamestnanec, ktorý vždy sedí pri kiosku. Na Slovensku sa takéto Mekáče nachádzajú tri. Všetky v Bratislave. Do konca roka 2020 chce spoločnosť zaviesť tento systém do všetkých svojich prevádzok.

hamburgr
 
Sladké kebaby
Prevádzka sa volá Coco Kebab a nájdeš ho na Kamennom námestí, ale aj v Eurovei v Bratislave. Asi každý človek má rád kebab. Tortilla, či burger naplnení zeleninou a hlavne šťavnatým teľacím mäsom. Avšak, skúšal/a si už niekedy kebab na sladko? Ide o klasickú placku, plnenú sladkými vecami. Teda napríklad Nutellou, ovocím, cukríkmi, či čokoládou. Ide naozaj o niečo, čo na Slovensku nie je tradičné a je to niečo naozaj nové. Cena za 200 gramový čoko kebab je 3.50, s pridaním ovocia rovné 4 eurá.

cheeseburger

Burger King
Asi každý ho pozná, no na Slovensku má len dve prevádzky. Jedna v Avione a druhá v Bory Mall. Obe sú teda v Bratislave. Prevádzky by chceli postupne zaviesť aj v iných mestách. Nájdeš tu naozaj rôzne druhy hamburgerov od kuracieho, cez hovädzí, či dokonca bezmäsitý. Ak máš stále predsudky voči hamburgerom zo zahraničia a radšej si dopraješ tie, čo kúpiš v slovenských reštauráciách, tak dobre. Ale za vyskúšanie nič nedáš.